KAMBARINĖS GĖLĖS

Nors ir nesu gėlininkė, mano namuose gėlių auga daug. Pati jų beveik nepirkau, tiesiog taip natūraliai susiklostė, kad apsigyvenus naujoje vietoje kiekvienas svečias atvykdavo nešinas vazonine gėle. Mano “kolekcija“ kasmet didėjo ir gėlių įvairovė kaupėsi įvairiuose namo kampučiuose. Visiems besidomintiems kambarinių gėlių auginimu noriu išsamiai pristatyti pagrindinius interneto šaltinius lietuvių kalba, skirtus šios srities mėgėjams ir profesionalams:

Kambarinių augalų aprašymai

1. Didžiausias internete aptiktas kambarinių gėlių sąrašas su labai išsamiais aprašymais ir auginimo patarimais: Sodo spalvos.

2. Kambarinių gėlių aprašymai (sarąšas kolkas negausus) bei kiti augalų priežiūros ir auginimo patarimai: sodininkystė.lt.

3. Trumpas ir konkretus mokslinis straipsnis, aptariantis pagrindines kambarinių augalų botanines savybes: „Kambarinės gėlės ir puošia ir gydo“.

Kambarinių augalų energetika ir gydomosios savybės

4. Netradicinis, tačiau labai įdomus tinklapis, skirtas besidomintiems augalų energija. Čia rasite paaiškinimus kokiomis bangomis ir kryptimis „vidinę“ informaciją skleidžia Jūsų mėgstamas augalas, taip pat sužinosite kambarinių gėlių mitologines, filosofines bei gydomąsias savybes, naudojimo galimybes medicinoje ir homeopatijoje, sąsajas su kitomis mokslo ir buities sritimis: augalų energija

5. Kaip suderinti gerą sveikatą ir kambarinių gėlių priežiūrą namuose: „Kambarinės gėlės ir sveikata“.

Kambarinių augalų priežiūra

6. Labai naudingas tinklapis, aptariantis atskirų (iš viso 40-ies) augalų priežiūrą: „Kambarinių gėlių priežiūra“.

7. Patarimai ketinantiems persodinti gėles: „Laikas persodinti kambarines gėles“ bei „Metas persodinti kambarines gėles“.

8. Gana išsamus ir informatyvus straipsnis apie kambarinių augalų dauginimą ir tręšimą: „Kambarinių gėlių tręšimas ir dauginimas“.

9. Rašinys apie skirtingų gėlių „mėgiamus“ vazų ir vazonų tipus: „Vazos ir vazonai“.

10. Patarimai kaip kambarines gėles prižiūrėti žiemą – „Kambarinės gėlės žiemą“ bei rudenį – „Gėlių priežiūra rudenį“.

11. Apie kambarinių augalų kenkėjus: „Kambarinių augalų kenkėjai“.

Kambarinių augalų ir jų sėklų parduotuvės

12. UAB agrofirmos „Sėklos“ parduotuvėse parduodamų kambarinių gėlių sąrašas: seklos.lt.

13. Internetinė kambarinių gėlių parduotuvė – galite išsirinkti pageidaujamą gėlę ir laukti jos pristatant namuose (šiuo metu galite rinktis iš 47 rūšių): tarpgeliu.lt.

14. Kauno botanikos sodo parduodamų kambarinių augalų sąrašas ir kainos: Kauno botanikos sodas.

 Tai tiek svarbiausių šaltinių kabarinių gėlių auginimo tema. Jeigu rasite dar kažką naudingo, ko nepaminėjau, būtinai parašykite komentaruose, mielai papildysiu sąrašą.

Pabaigai su skaitytojais noriu pasidalinti savo kamabarinių gėlių nuotraukomis:

13 thoughts on “KAMBARINĖS GĖLĖS”

  1. Prašau pagalbos-mano taip gražiai augęs ,,Pinigų medis“pradėjo gelsti ir mesti lapus.Nežinau kaip jį gelbėti,nes ši gėlė man dovanota paskutinę darbinės karjeros dieną,primena mielas bendradarbes ir mylėtą darbą…

  2. Na, ir pavyko surinkti tokią didelę gėlių kolekciją. Matomai, draugai žinojo, kam dovanoja, nes augalams irgi reikalingos meilės vibracijos. O kad šios gėlytės stipriai pamylėtos, tikrai matosi. Kotryna, linkiu, kad Jūsų namai visada skęstų gėlių žieduose.

  3. vaje, ką tik atsidariau http://www.draugauki.me ir pamaniau, kad paklydau, nes pakliuvau į tokį nuostabų gėlyną! :O
    Kotryna, jūsų namai turi būti labai erdvūs ir gražūs, jei puoselėjate šitiek saulėto grožio vienoje vietoje! juk jas visas reikia apžiūrėti, apglostyti, pasikalbėti… ir žmonės, tuose namuose gyvenantys, turi būti labai laimingi :)
    o dar visi pavadinimai surašyti…mmmm… linkiu sėkmės ir šviesos Jūsų namams :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.